شرکت پیشگامان در سال 1381 با هدف اخذ نمایندگی خدمات پس از فروش محصولات نفت ابزار و ارائه تجهیزات مورد نیاز جایگاههای عرضه سوخت تاسیس گردید و تا کنون توانسته است بیشتر از 45 نماینده را در استانهای مختلف  شناسایی نموده و با برگذاری دوره آموزشی فنی آنان را در سطح استانها مستقر نماید که وظیفه آنها نصب، راه اندازی و سرویس دهی به کلیه جایگاهها می باشد.

این شرکت با ارایه قطعات با کیفیت از تولیدکنندگانی همچون OPW ، VeederRoot، EBW، WELDANN و دیگر عرضه کنندگان معتبر محصولات جایگاهی که دارای استانداردهای لازم جهت استفاده در سیستمهای سوخت رسانی بوده و همچنین پشتیبانی ونظارت مستمر بر کیفیت خدمات ارایه شده توسط نمایندگان، سعی بر عرضه بهترین و مطمئن ترین خمات و پشتیبانی را داشته است تا بدین طریق به عنوان پیشرو در عرصه خدمات پس از فروش جایگاههای سوخت رسانی در کشور فعالیت نماید.

در این راستا، شرکت توانسته است نمایندگی انحصاری فروش قطعات سیستمهای سوخت رسانی شرکت  AILE، یکی از تولیدکنندگان معتبر تجهیزات سوخت در سطح دنیا را در ایران احراز نماید.

پیرو سیاستهای توسعه و پیشبردی شرکت که تاکید بر خود اتکایی و همچنین ایجاد اشتغال با هدف توسعه کیفی و کمی محصولات و خدمات دارد، شرکت پیشگامان توانسته است با بهره گیری از کادر متخصص، متعهد و فنی در سالهای اخیر اقدام به تولید برخی از قطعات و تجهیزات مطابق با مشخصات و استانداردهای موجود نموده و برخی از نیازهای داخلی را تامین کند.

با توجه به اهتمام این مجموعه به نوآوری و فناوری روز، شرکت پیشگامان توانسته با طراحی و اجرای "سیستمهای هوشمند مانع سرریز پنوماتیک" و اخذ تاییدیه از شرکت نفت اصفهان، اقدام به نصب و توزیع آن در سراسر کشور نماید.

این شرکت همچنین در زمینه خدمات مشاوره ای ، ساخت و نظارت در امر راه اندازی، نوسازی و زیبا سازی جایگاههای پمپ بنزین فعالیت دارد.

از دیگر فعالیتهای این شرکت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • فروش، نصب و راه اندازی سیستم های تانک مونیتورینگ از قبیل  WELDANN و Veeder Root
  • طراحی و فروش سیستمهای نرم افزاری مرتبط با سیستم تانک مونیتورینگ (LGTG)
  • ساخت انواع تابلوهای برق اصلی و شناور
  • تبدیل سیستم های خودمکش به دیسپنسر
  • نصب و راه اندازی جایگاههای سریع النصب
  • نصب انواع سیستم های مانع سرریز سوخت به دو صورت مکانیکی و پنوماتیکی
  • فروش٬ نصب و راه اندازی سیستمهای بازیافت بخارات سوخت (Stage 2 و Stage 3)